Dantų implantacijos klinika
RU
EN
+370 688 30003 el.paštas

Viskas apie dantų implantus

Dantų implantai - kas tai yra?
Implantai - tai dirbtinės dantų šaknys - atramos skirtos dirbtinių dantų (pavienių vainikų ir tiltų) tvirtinimui. Dažnai žmonės painioja dantų implantus su kaiščiais ar pačiais dantų protezais. Implantai, tai ne šaknys, ne kaiščiai (štiftai) į šaknis, tai ne dantys - tai atramos tvirtinamos į kaulą, o jau prie jų tvirtinami dantys.

Visumoje žmonėms reikia ne implantų, o dantų - tam kad galėtų šypsotis ir kramtyti.
Dantų implantai - tai ne tikslas, o priemonė pasiekti tikslą - pilną burną dantų.

Kokie būna? Dantų implantai būna įvairių formų. Dažniausiai naudojami šaknies pavidalo - cilindro, kūgio, sraigto ar panašios formos ir gaminami iš metalų arba specialios keramikos. Šiuo metu dažniausiai naudojama medžiaga dantų implantams gaminti - tai titanas ir titano lydiniai skirti medicinos reikmėms. Dantų implantai būna vientisi arba sudėtiniai (iš keletos dalių). Dauguma naudojamų implantų yra sudėtiniai - sudaryti iš paties implanto kūno ir prisukamos atramos bei kitų protezavimo dalių. Dantys - dantų protezai, tvirtinami ant jau prigijusio implanto atramos, varžtais ar klijais (cementu). Implantų kaina priklauso nuo gamintojo, implanto rūšies ir reikiamos komplektacijos konkrečiam protezui tvirtinti. Dantų implantus gamina daugybė įmonių beveik visose pasaulio šalyse. Formų įvairovė taip pat didelė. Žinoma, visos gausybės pasirinkimo mūsų šalyje nėra, bet to kas importuojama į Lietuvą pilnai pakanka pacientų gydymui beveik visais atvejais.
Mūsų klinikoje naudojame kelerių gamintojų dantų implantus. Pasirinkimas.
Implantų kiekį, formą ir dydį lemia:
 1. Protezavimo planas (paciento lūkesčiai dėl galutinio rezultato)
 2. Paciento kaulo kiekis, forma ir kokybė
 3. Paciento finansinės galimybės
Tačiau, Jums net nereikia apie tai galvoti. Implantų rūšį, formą ir dydį visada parenka gydytojas planuojantis Jūsų gydymą. Tuo atveju, kai pagal gydymo planą, įmanoma panaudoti kelerių gamintojų implantus - Jums bus suteikta galimybė rinktis.

Kokia gydymo eiga?
Gydymo eiga.
 1. Paciento konsultacija ir ištyrimas
 2. Gydymo plano arba kelerių planų sudarymas ir aptarimas
 3. Gydymo įgyvendinimas
Gydymo planavimas - tai labai svarbi gydymo dalis. Gydymo planas sudaromas konsultacijos metu:
 1. išklausomi paciento nusiskundimai ir pageidavimai
 2. apžiūrima burna ir dantys
 3. įvertinamos rentgeno nuotraukos (paprastos dentalinės, panoraminės, 3D kompiuterinės)
 4. dažnai atliekama apklausa apie paciento bendrą sveikatos būklę
 5. esant reikalui paskiriami papildomi tyrimai ar specialistų konsultacijos
 6. susumavus turimus duomenis pateikiamas vienas ar keli gydymo planai
Tada pacientas pasirenka pagal savo nuožiūrą jam tinkamiausią ir abipusiu sutarimu pradedamas gydymas.

Klasikinis ir vis dar plačiai naudojamas implantacijos metodas tai - atidėtoji implantacija į jau sugijusį kaulą. Po dantų netekimo ar kaulo priauginimo procedūros laukiama nuo 4 iki 12 mėnesių ir atliekama implantacija. Po implantacijos dar laukiama apie 3-5 mėnesius kol implantas įsitvirtins kaule ir tada protezuojama. Laukimo iki įsitvirtins implantas klausimu mes esame konservatyvus ir rekomenduojame neskubėti protezuoti dantis (apkrauti implantus). Patirtis rodo, kad leidus ilgiau sugyti, rezultatas būna patikimesnis. Gyjimo procesas nėra susijęs su implanto rūšimi ar gamintoju - ji labiau įtakoja paciento amžius ir regeneracinės savybės.

Vis plačiau imama taikyti betarpinė (arba ankstyvoji implantacija), kai implantams įsodinamas tiesiai į ištraukto danties vietą arba implantacija atliekama kartu su kaulo priauginimo procedūra. Tokiu atveju protezuojama po 4-6 mėnesių. Žinoma tai kiek mažiau patikimas būdas, tačiau leidžiantis sutaupyti laiko. Tačiau tokios procedūros nėra dažnos ir apie jos galimybe sprendžia gydytojas kiekvienu atveju atskirai. Nurodyti gyjimo laikotarpiai - tai tik vidurkiai, apytikrės gairės. Gyjimo laikas yra skirtingas visiems pacientams jauniems ir seniems, vyrams ir moterims. Kada implantuoti , kada protezuoti nusprendžia Jus gydantis gydytojas pagal numatytus vidutinius laikus, rentgeno nuotraukas bei Jūsų asmenines gyjimo ypatybes.

Ar implantacija skausminga?

Vieno implanto implantacija - tai nedidelė operacija apimtimi prilygstanti vieno ar dviejų dantų rovimui vienu kartu. Sudėtingesnės operacijos suprantama sukelia didesnį diskomfortą tiek operacijos metu , tiek pooperaciniu laikotarpiu. Ši procedūra dažniausiai atliekama su vietine nejautra. Jautriems pacientams siūlome premedikacija - paskiriame raminančių vaistų prieš operaciją ir operacijos metu. Po operacijos, kaip ir po bet kurios traumos dažnai būna operuotos srities patinimas ir nedidelis skausmingumas trunkantis 4-8 dienas.

Kiek laikys implantai?

Trumpai tariant 10 metų. Gerai prigiję implantai tvirtai laikosi kauliniame audinyje. Daugiau kaip 90 proc. dantų implantų tarnauja ilgiau kaip 10 metų. Žinia 10 metų tai vidurkis, mūsų klinikoje lankosi pacientai kuriems buvo atlikta dantų implantacija prieš daugiau nei 20 metų. Tačiau reikia paminėti, kad ne visiems taip sekasi. Implantų netektis pirmiausia susijusi su biologinio senėjimo reiškiniu. Jo niekas negali sustabdyti - nei vitaminai, nei kaulo pakaitalai, o juo labiau jokie stebuklingi implantai. Kaulas nyksta nežiūrint to ar yra implantai ar ne. Tai vyksta vidutiniu 0,1mm/metams greičiu. Taigi net ir sėkmingiausias implantas per 20 metų tikėtina neteks 2mm atraminio kaulo. Nereikia dėl to fakto liūdėti - reikia susitaikyti su šia mintimi ir gyventi toliau. Net ir netekus implantų, po kurio laiko, galima atlikti pakartotinę implantaciją.

Dantų implantai reikalauja nuolatinės pačių pacientų priežiūros ir beje kruopštesnės nei natūralūs dantys. Implantai – tai tik netobulas žmogaus kūrinys palyginti su dantimis kuriuos mums davė gamta (tėvai ir aukščiausiasis kūrėjas). Kokie kokybiški implantai ir dantų protezai bebūtų , apnašas ant jų kaupiasi daugiau nei ant natūralių dantų. Jeigu nepakankamai valomi dantys, protezai ir dantenos, tai gali sukelti dantenų uždegimą, kaulo tirpimą, skausmą. Įprastai pacientams rekomenduojama reguliariai (kas 1-2 metus) lankytis pas gydytoją implantologą, kuris patikrina Jūsų dantų protezų ir implantų būklę ir kaip Jums sekasi juos prižiūrėti.

Istorija

Šiuolaikinė dantų implantacija, tokia kokia mes suvokiame ir turime šiandien prasidėjo 6-ame 20a. dešimtmetyje JAV, Švedijoje ir Italijoje. Būtent švedų biologas prof. P.I. Branemarkas šeštajame dešimtmetyje aprašė osteointegracijos fenomeną - kaulo audinio suaugimą su negyva medžiaga, titanu. Nuo jo darbų prasidėjo šiuolaikinė dantų implantacija.

© 2005-2014 Dantų Implantacijos Klinika