Dantų implantacijos klinika
RU
EN
+370 688 30003 el.paštas

Terapinė stomatologija


Endodontija - dantų šaknų kanalų "gydymas". Šios procedūros prireikia kai dėl infekcijos arba traumos pažeidžiama danties pulpa (danties nervas). Taip gali atsitikti dėl įvairių priežasčių - karieso, daugkartinio danties plombavimo tame pačiame dantyje, danties skilimai, lūžiai ar šlifavimo protezavimo tikslu. Tiesą sakant, šiuolaikiniais metodais nėra įmanoma patikimai išgydyti pakenktą pulpą, todėl "gydymas" yra kabutėse. Tiesiog, pulpa pašalinama, kanalas išvalomas ir užpildomas specialia plombine medžiaga. Tokiu būdu pašalinama skausmo priežastis ir užkertamas kelias infekcijos plitimui į aplinkinius audinius.

Dantų plombavimas - tai nedidelių danties defektų taisymas. Dažniausiai pasitaikanti plombavimo priežastis - tai ėduonies (karieso) pažeidimai, paprasčiau tariant skyles dantyse. Rečiau prireikia plombuoti dantis pažeistus traumos metu. Įprastai dantys plombuojami esanti iki 50% danties vainiko pažeidimui. Esant didesniems defektams atliekamas protezavimas (vainikais, "koronomis" , danties "apvilkimas") arba mikroprotezavimas įklotais arba užklotais. Šiuolaikinės plombavimo medžiagos yra organinės kilmės, todėl burnoje sensta. Dantų plombos paprastai tarnauja 8-12 metų.

Estetinis plombavimas - tai tokia procedūra, kai atliekamas plombavimas ne dėl karieso ar traumos, o tikslu pagerinti danties ir šypsenos vaizdą. Dažnai būna plombuojami sveiki, tačiau negražios formos, spalvos ar kreivai išdygę dantys. Paprastai tokiai procedūrai atlikti danties gręžti nereikia. Kartais gali būti atliekamas danties kontūravimas - danties forma taisoma selektyviai šlifuojant ir poliruojant dantį. Estetinis plombavimas - nėra lengvas visų problemų sprendimas, tai greičiau alternatyva nedideliam ortodontiniam gydymui ir/ar balinimui.

Dantų balinimas - tai procedūra kurios tikslas pakeisti dantų spalvą cheminių medžiagų pagalba paveikiant dantį. Dantų balinimo esmė peroksidinė pigmentų oksidacija. Nepriklausomai nuo balinimo būdo ir naudojamo produkto galu gale dantį veikia vandenilio peroksidas ir iš jo išsiskyręs deguonis sunaikina pigmentą dėl kurio dantis atrodo tamsus. Mūsų pacientams rekomenduojame balinimą namuose. Mūsų nuomone, tai labiau tausojanti dantis procedūra. Prieš balinimą atliekama burnos higienos procedūra. Pagaminami atdėklai ant dantų - kapos, į kurias dedamas balinimo gelis ir uždėjus ant dantų laikoma 4-8 val. per dieną , priklausomai nuo balinimo gelio stiprumo. Balinimo kursas trunka 2 savaites. Kurso metu rekomenduojama atsisakyti spalvotų gėrimų ir valgių, tokiu kaip raudonas vynas, juoda arbata, mėlynės , burokai ir pan. Ne visų atspalvių dantys vienodai bala. Sunkiausia išbalinti pilko atspalvio dantis, tuo tarpu rudi - šilto atspalvio dantys išbanalinti atrodo gražiau. Reikia prisiminti jog dantis išbalinti galima per 1-2 spalvas pagal standartini VITA firmos raktą, o išbalinto danties spalva ilgainiui šiek tiek vėl patamsėja ir po vienų ar dviejų metų balinimą teks kartoti.

© 2005-2014 Dantų Implantacijos Klinika