Dantų implantacijos klinika
RU
EN

Veido protezavimas

Po veido traumų arba navikų šalinimo likę audinių defektai pažeidžia ne tik kūną bet ir sielą. Žmogus dažnai pasijaučia labai kitoks nei aplinkiniai - nepilnavertis, pažeidžiamas, paprasčiausiai negražus. Gal to niekas nepasako į akis, tačiau jausmas vis tiek toks. Po chirurginio gydymo, iš ligoninės žmogus išeina su tvarsčiu ir lieka su nežinia kaip gyventi toliau.

Veido protezai suteikia pacientui galimybę geriau, nei su tvarsčiu, jaustis viešumoje, apsaugo defekto odą nuo išorės veiksnių. Jie būna: nedideli - nosies, skruosto, ausies arba didelės apimties - apimantys apie pusę veido, akį ir t.t..

Gamyba. Veido protezai gaminami iš tam tikslui skirtų elastinių medžiagų, plastikų, dekoravimo siūlų ir kt. Gamyba užtrunka 2-3 savaites ir reikalauja 4-5 apsilankymų. Pagaminti protezai yra odos spalvos, minkšti ir tinkami plauti. Dažniausiai jie tvirtinami specialiais klijais, akinių pagalba, kartais fiksacijai būna reikalingi implantai. Einant laikui veidas ir žaizdos vieta kinta, todėl būna reikalingi pataisymai. Šie protezai nėra idealus ir akimi neatskiriamas trūkstamos veido dalies pakaitalas, tačiau odos spalva ir faktūra atkuriama taip gerai kaip įmanoma. Protezai gaminami individualiai, kiekvienam pacientui atskirai. Gamyba užtrunka 1-3 savaites ir reikalauja 4-5 apsilankymų. Veido protezavimo laikas nustatomas individualiai kiekvienam pacientui, konsultuojantis su jį gydančiu chirurgu ar gydytoju onkologu. Dažniausiai veido protezavimas atliekamas praėjus 3-4 mėnesiams ar net pusmečiui po radikalaus gydymo, kai žaizda nustoja trauktis ir valytis bei susiformuoja jos stabilūs kraštai. Pripratimas prie protezo - labai svarbus etapas reikalaujantis paciento užsispyrimo ir noro nešioti. Vienaip ar kitaip, bet koks protezas yra svetimkūnis ir prie jo turi būti pratinamasi palaipsniui. Tai galima palyginti su naujų batų nešiojimu. Kartais, batai iš pradžių spaudžia, o panešiojus kurį laiką ir batas prisitaiko, ir koja pripranta. Analogiškas prisitaikymas vyksta ir su kitais žmonių dėvimais daiktais. Tik šiuo atveju procesas yra subtilesnis ir reikia kartais gydytojo pagalbos ankstyvuoju laikotarpiu.

Nešiojimas ir priežiūra. Protezai turi būti nuimami kasdien - tikslu išplauti ir leisti audiniams pailsėti. Ypač tai svarbu nešiojantiems veido protezus, nes oda po protezais nekvėpuoja. Protezu priežiūra yra gana paprasta - nedėvint laikyti sausus ir švarius, vaikams ir gyvūnams nepasiekiamoje vietoje. Plauti galima kempine ir muilu, šiltu vandeniu. Žinia visi daiktai sensta, taigi ir protezai nėra amžini - jų tarnavimo laikas 2-4 metai. Per tą laikotarpį gali prireikti vieno arba kelerių pataisymų pagal besikeičiančius audinius.

kosmetiniai veido protezai, nosies protezai, ausų protezai, veido protezavimas, ausies protezai
© 2005-2014 Dantų Implantacijos Klinika