Meniu Uždaryti

Kaulo priauginimas – kaulo augmentacija

 

Žandikaulio kaulas – tai vieta, kur įprastai būna dantys. Jų nelikus, ten įsodinami implantai. Deja, ne visada po dantų netekties pacientai turi reikiamą kaulo kiekį. Jei jo nėra – Jums reikalinga kaulo augmentacija (priauginimas). Ši procedūra pacientų ir specialistų tarpe vadinama įvairiai: kaulo priauginimas, kaulo augmentacija, atauginimas, reguliuojama kaulo regeneracija (RKR) ir t.t..

kaulo priauginimas
Kaulo priauginimo eiga. Trukmė  6-12 mėnesių.
kaulo pakaitalai
Dirbtinis kaulas. Granulės.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaulo augmentacija – tai pasiruošimas dantų implantų sriegimui netolimoje ateityje. Iš esmės tai priemonių ir procedūrų visuma, kurios tikslas padidinti Jūsų žandikaulių kaulo kiekį. Tai labai svarbus etapas dantų rekonstrukcijos procese. Nuo kaulo kiekio ir kokybės priklauso, kiek laiko laikysis dantys ir implantai. Augmentacija atliekama įvairiais būdais ir įvairiu metu po dantų praradimo. Pavyzdžiui, galima atlikti augmetaciją tuoj pat po danties išrovimo, siekiant išsaugoti likusį kaulą, kuris laikė išrautą dantį. Dažniausiai atliekamas kaulo priauginimas jau seniai prarastų dantų vietoje. Beje seniai prarastą kaulą atkurti yra sudėtingiausia. Todėl geriau implantuoti dantis netrukus po jų praradimo. Kaulo augmentacija atliekama naudojant kaulo pakaitalus, dažniausiai dirbtinio kaulo granules arba drožles.  Norint suformuoti implantavimui tinkamą kaulą reikia naudoti ir papildomų priemonių augmentacijai, tokių kaip membranos, metaliniai tinkleliai, fiksavimo priemones, PRF (fibrinas) iš paciento kraujo. Kaulo pakaitalai perauga Jūsų organizmo ląstelėmis ir per 6-12 mėnesių šis kaulas tampa panašus į nuosavą. Praėjus minėtam laikui galima įsodinti implantus. Prieš implantavimą dažniausiai atliekami kontroliniai rentgeno tyrimai – įvertinama susiformavusio kaulo kokybė ir kiekis.

sinus lift
Oringas sinusas – reikalingas sinuso dugno pakėlimas.
sinus lift done
Atliekamas sinuso dugno pakėlimas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sinuso dugno pakėlimo procedūra. Sinusas (antis) tai natūrali žmogaus viršutinio žandikaulio ertmė, dalyvaujanti kvėpavime ir balso susidaryme. Sinusas kartais būna oringas (platus, didelis) iš prigimties – dėl to yra mažesnis kaulo kiekis viršutiniame žandikaulyje, kuris dar labiau sumažėja netekus dantų. Tai tampa kliūtimi atlikti dantų implantaciją. Kaulo kiekiui padidinti atliekamas viršutinio žandikaulio sinuso dugno (apatinės sienelės) pastorinimas (pakėlimas). Sėkmingai atlikus šią procedūrą galima įsodinti implantus į viršutinį žandikaulį.  Esant palankioms sąlygoms, galima atlikti sinuso pakėlimo operaciją kartu su implantų įsodinimu. Naudojamos medžiagos ir kaulo prigijimo laikas panašus kaip ir kitų kaulo priauginimo operacijų.

Paciento bendradarbiavimas kaulo augmentacijos procese yra labai svarbus. Per gijimo laiką labai svarbu laikytis gydytojo nurodymų dėl paskirtų vaistų vartojimo, burnos higienos ir laikinų protezų dėvėjimo.   Iškilus klausimams ar nesklandumams, būtina iškarto susisiekti su Jus gydančiu gydytoju. 

Geriausių rezultatų kaulo priauginime pasiekiama pacientams iki  50 metų amžiaus. Vėliau, mažėjant organizmo regeneracijos galimybėms, dėl su amžiumi susijusių pokyčių, gerų rezultatų pasiekti sunkiau. Vyresniems pacientams, esant dideliam kaulo trūkumui geriau taikyti gydymą individualiais implantais.