Meniu Uždaryti

Dažnai užduodami klausimai

Kur pasidaryti panoraminę rentgeno nuotrauką?
Kalniečių 175, Kaunas, Odontologijos Klinika, tel. 37-332323 atvykus pasakyti, kad nuotrauką daryti nukreipė gyd. Surovas

Ar išrašote dokumentus TLK kompensacijoms už protezavimą?
Taip, išrašome sąskaitas faktūras, kurias apmoka teritorinės ligonių kasos. Dėl laiko, kada galite kreiptis dėl kompensacijos, reikia sužinoti teritorinėje ligonių kasoje.

Kokią naudoti dantų pastą?
Geriausia dantų pasta yra ta, kuri – Jums skani, gali būti ir pati pigiausia. Net pati pigiausia dantų pasta atliks savo darbą jei teisingai valysite dantis. Daugumos dantų pastų pagrindinė sudėtis labai panaši: abrazyvas, muilas, rišiklis, konservantas, skonio priedas. Turguje dantų pastų visgi nepirkite.
Atskirais atvejais, kai yra padidėjęs dantų (ne dantenų) jautrumas, rekomenduojame įvairias SENSODYNE pastas. Reguliariai naudojant – jos pakankamai efektyvios.

Kokį pirkti dantų šepetėlį?
Minkštą, nedidelį, žinomo gamintojo – čia netaupykite. Svarbu – dantų šepetėlio priežiūra po valymo:

  • gerai išplauti nuo pastos ir seilių likučių
  • iškratyti vandenį
  • sausai padėti.

Skalavimo skystis.
Po chirurginių procedūrų reikia naudoti gydomąjį skalavimo skystį: Eludril, Curasept, Corsodyl, Octenisept. Kasdienei priežiūrai nereikia jokio skaliklio. Jeigu labai labai norisi naudoti, naudokite skiedžiamus koncentratus Esemdent arba Paradontal F5.

Antibiotikų vartojimas.
Antibiotikai – tai rimti vaistai. Juos galima naudoti TIK GYDYTOJUI PASKYRUS! NAUDOTI TAIP, KAIP PASKIRTA. Atsiminkit – antibiotikai nemažina skausmo. Nevartokit antibiotikų savo nuožiūra, iš kur nors jų gavę. Visada tarkitės su Jus gydančiu gydytoju. Neteisingai vartojami antibiotikai ugdo ir puoselėja atsparias jiems bakterijas. Tai kenkia Jums ir aplinkiniams (Jūsų artimiesiems).

Man kraujuoja dantenos arba skauda aplink protinį dantį.
Dažniausias atsakymas – tai prastai valote tą dantį. Bet kuriuo atveju priežasties patikslinimui geriausia kreiptis į gydytoją odontologą. Jei negalite, atvykit pas specialistą – mirkykite dantų šepetėlį į skalavimo skystį ir trinkite tą dantį ir dantenas aplink jį, nežiūrint skausmo ir kraujavimo. Skalaukite burną aukščiau nurodytais gydomaisiais skalavimo skysčiais – labai tikėtina, kad per 3-4 dienas praeis. Jeigu po kurio laiko vėl bėda pasikartojo – būtinai kreipkitės į specialistą.

 

Kam reikalingi laikini dantys?  Laikini dantys – tai labai svarbi gydymo dalis. Jie gaminami dėl 4 priežasčių:

  • Apsaugoti nušlifuotus dantis nuo šalčio, karščio ir burnos mikrobų, kurie ilgainiui gali sukelti pulpos uždegimą.
  • Laikini dantys formuoja dantenas aplink nušlifuotus dantis – tai labai svarbu protezavimui.
  • Dėl grožio.
  • Dėl kramtymo.
  • Siekiant nustatyti teisingą sąkandžio aukštį, būsimų nuolatinių dantų ilgį (aukštį) ir formą. Laikinus dantis galima naudoti kaip gaires būsimų, nuolatinių dantų gamybai. Kadangi jie laikini galima su jais išmėginti, kaip atrodo ilgesni arba trumpesni dantys, pabandyti įvairų sąkandžio aukštį ir tuos duomenis perduoti dantų technikui.