Meniu Uždaryti

Dantų implantacija. Išsamiai apie dantų implantus.

Kas tai yra dantų implantai?

Implantai – tai dirbtinės dantų šaknys, kitaip tariant, atramos skirtos dantų protezų (pavienių dantų arba tiltų) tvirtinimui. Dantų implantai – įsodinami į kaulą, o prie jų yra tvirtinami dirbtiniai dantys. Dažnai žmonės painioja dantų implantus su kaiščiais („štiftais“)ar pačiais dantų protezais.  Iš tiesų žmonėms reikia ne implantų, o dantų – tam, kad galėtų šypsotis ir kramtyti. Dantų implantai – tai ne tikslas, o priemonė pasiekti tikslą – pilną burną dantų.

Kokie būna? Dantų implantai būna įvairių formų.

Dažniausiai naudojami implantai yra šaknies pavidalo – cilindro, kūgio, sraigto ar panašios formos. Jie gaminami iš metalo arba specialios keramikos. Šiuo metu dažniausiai naudojama medžiaga dantų implantams gaminti – titanas ir titano lydiniai skirti medicinos reikmėms. Dantų implantai būna vientisi arba sudėtiniai (iš keletos dalių). Dauguma naudojamų implantų yra sudėtiniai – sudaryti iš paties implanto kūno ir prisukamos atramos bei kitų protezavimo dalių. Dantys – dantų protezai, tvirtinami ant jau prigijusio implanto atramos, varžtais ar klijais (cementu). Implantų kaina priklauso nuo gamintojo, implanto rūšies ir reikiamos komplektacijos konkrečiam protezui tvirtinti. Dantų implantus gamina daugybė įmonių beveik visose pasaulio šalyse. Formų įvairovė taip pat didelė. Žinoma, visos gausybės pasirinkimo mūsų šalyje nėra, bet to kas importuojama į Lietuvą pilnai pakanka pacientų gydymui dauguma atvejų.

Mūsų klinikoje naudojam implantai.

Neobiotech – mūsų pasirinkimas, aukšta kokybė už nedidelę kainą

Neobiotech (Pietų Korėja) – siūlomi implantai yra sertifikuoti Europoje ir žymimi CE ženklu. Neobiotech kompanija įkurta 2000 metais ir jau pasižymėjo inovatyviais sprendimais implantų kūrimo ir gamybos srityje. Apgalvotai suprojektuota implantavimo sistema leidžia išspręsti daugumą sudėtingų implantacijos ir protezavimo atvejų.

Neobiotech implantai

 • Optimali forma ir šiuolaikinė atramos jungtis

 • Modifikuotas implanto paviršius (SLA)

 • Plačios protezavimo galimybės

 • CE europinis kokybės sertifikatas

 

Straumann – žmonėms vertinantiems prestižą ir klasikinius sprendimus

Straumann (Šveicarija) – gamina implantus nuo 1974 metų. Ši firma sukurė visą eilę technologinių sprendimų svarbių dantų implantams. Taip pat implantų paviršiaus paruošimo būdą SLA. Tai ženkliai pagerinio implantų prigijimą. Šiuo metu SLA paviršius vienas plačiausiai naudojamų visame pasaulyje. Straumann – tai premium kainų segmento implantai, norintiems garsaus vardo gamintojo produkcijos. Straumann implantai turi Europinį kokybės atitikties  sertifikatą CE.

Straumann implantai

 • Klasikinė  forma ir atramos-implanto jungtis

 • Modifikuotas implanto paviršius (SLA)

 • Populiarūs ir pripažinti visame pasaulyje

 • CE europinis kokybės sertifikatas

Pasirinkimas.

Implantų kiekį, formą ir dydį lemia:

 1. Protezavimo planas (paciento lūkesčiai dėl galutinio rezultato)

 2. Paciento kaulo kiekis, forma ir kokybė

 3. Paciento finansinės galimybės

Implantų rūšį, formą ir dydį visada parenka gydytojas planuojantis Jūsų gydymą. Tuo atveju, kai pagal gydymo planą, įmanoma panaudoti kelių gamintojų implantus – Jums bus suteikta galimybė rinktis.

Gydymo eiga.

 1. Paciento konsultacija ir gydymo plano sudarymas

 2. Paruošimo darbai (blogų dantų rovimas ir gydymas, kaulo augmentacija ir t.t.)

 3. Implantacija

 4. Protezavimas

Gydymo planavimas

Plano sudarymas tai labai svarbi gydymo dalis. Gydymo planas sudaromas konsultacijos metu:

 1. išklausomi paciento nusiskundimai ir pageidavimai

 2. apžiūrima burna ir dantys

 3. įvertinamos rentgeno nuotraukos (paprastos dentalinės, panoraminės, 3D kompiuterinės)

 4. atliekama apklausa apie paciento bendrą sveikatos būklę

 5. esant reikalui paskiriami papildomi tyrimai ar specialistų konsultacijos

 6. apibendrinus turimus duomenis pasiūlomas vienas ar keli gydymo planai

Tada pacientas pasirenka jam tinkamiausią gydymo planą savo nuožiūra ir pradedamas gydymas.

Klasikinis ir vis dar plačiai naudojamas implantacijos metodas – tai atidėtoji implantacija į jau sugijusį kaulą. Po dantų netekimo ar kaulo priauginimo procedūros laukiama nuo 4 iki 12 mėnesių ir atliekama implantacija. Po implantacijos dar laukiama apie 3-5 mėnesius, kol implantas įsitvirtins kaule ir tada protezuojama. Mes rekomenduojame neskubėti protezuoti dantis (tai yra apkrauti implantus). Patirtis rodo, kad leidus ilgiau sugyti, rezultatas būna patikimesnis. Gijimo procesas nėra susijęs su implanto rūšimi ar gamintoju – jį labiau įtakoja paciento amžius ir organizmo savybės.

Vis plačiau taikoma betarpinė (arba ankstyvoji implantacija), kai implantas įsodinamas tiesiai į ištraukto danties vietą arba implantacija atliekama kartu su kaulo priauginimo procedūra. Tokiu atveju protezuojama po 4-6 mėnesių. Žinoma, tai kiek mažiau patikimas būdas, tačiau leidžiantis sutaupyti laiko. Tokios procedūros nėra dažnos ir apie jos galimybe sprendžia gydytojas kiekvienu atveju atskirai. Nurodyti gijimo laikotarpiai – tai tik vidurkiai, apytikrės gairės. Gijimo laikas yra skirtingas kiekvienam pacientui jaunam ir vyresniam, vyrams ir moterims. Kada implantuoti ir kada protezuoti nusprendžia Jus gydantis gydytojas, pagal rentgeno nuotraukas bei Jūsų asmenines gijimo ypatybes.

Ar implantacija skausminga?

Tiesą sakant -taip, šiek tiek. Vieno implanto implantacija – tai nedidelė operacija apimtimi prilygstanti vieno ar dviejų dantų rovimui vienu kartu. Sudėtingesnės operacijos, suprantama, sukelia didesnį diskomfortą, tiek operacijos metu, tiek pooperaciniu laikotarpiu. Ši procedūra dažniausiai atliekama su vietine nejautra. Jautriems pacientams siūlome premedikaciją – paskiriame raminančių vaistų prieš operaciją ir operacijos metu. Po operacijos, kaip ir po bet kurios traumos dažnai būna operuotos srities patinimas ir nedidelis skausmingumas trunkantis 4-8 dienas. Dėl to skiriame nuskausminančių vaistų.

Kiek laikys implantai?

Apytiksliai  10-15 metų. Gerai prigiję implantai tvirtai laikosi kauliniame audinyje. Daugiau kaip 90 proc. dantų implantų tarnauja kalendoriusilgiau kaip 10 metų. Žinoma – 10 metų tai vidurkis, mūsų klinikoje lankosi pacientai kuriems buvo atlikta dantų implantacija prieš daugiau nei 20 metų. Implantų netektis pirmiausia susijusi su biologinio senėjimo reiškiniu. Jo niekas negali sustabdyti – nei vitaminai, nei kaulo pakaitalai, o juo labiau jokie stebuklingi implantai. Kaulas nyksta nežiūrint to ar yra implantai ar ne. Tai vyksta vidutiniu 0,1mm per metus greičiu. Taigi, net ir geriausias implantas per 20 metų tikėtina neteks 2-3 mm atraminio kaulo. Net ir netekus implantų, po kurio laiko, galima atlikti pakartotinę implantaciją.

Dantų implantai reikalauja nuolatinės pačių pacientų priežiūros, ir beje kruopštesnės nei natūralūs dantys. Implantai – tai tik netobulas žmogaus kūrinys palyginti su dantimis, kuriuos mums davė gamta. Kokie kokybiški implantai ir dantų protezai bebūtų, apnašas ant jų kaupiasi labiau nei ant natūralių dantų. Jeigu nepakankamai valomi dantys, protezai ir dantenos, tai gali sukelti dantenų uždegimą, kaulo tirpimą, skausmą. Įprastai pacientams rekomenduojama reguliariai (kas 1-2 metus) lankytis pas gydytoją implantologą, kuris patikrina Jūsų dantų protezų ir implantų būklę bei kaip Jums sekasi juos prižiūrėti.