Meniu Uždaryti

Dantų protezavimas.

Fiksuoti (neišimami) dantų protezai. Vainikai ir tiltai.
Fiksuotų dantų protezų priežiūra

 

Bemetalės keramikos vainikai
Bemetalė keramika.

Bemetalė keramika. Bemetalės keramikos protezai gaminami iš keramikos, nenaudojant metalinio pagrindo. Atsisakius metalinio karkaso ir gaminant dantis tik iš keramikos, pavyksta atkurti danties skaidrumą, taigi pasiekiamas estetiškas rezultatas. Presuota keramika – gaminama iš specialios žaliavos aukštoje temperatūroje presuojant individualios formos karkasus (pagrindus), vėliau jie dengiami keliais sluoksniais danties spalvos keramikos. Šios rūšies keramika yra labai estetiška, tačiau nepakankamai tvirta tiltinių dantų protezų gamybai bei krūminių dantų protezavimui. Tokia keramika taikoma tik pavienių dantų vainikų gamybai priekinių dantų srityje arba įklotų gamybai. Iš bemetalės keramikos galima pagaminti dantis įvairiausių spalvų, atsižvelgiant į paciento norus.

 

 

 

cirkonio dantys
Cirkonio oksido keramika (2 balti karkasai kairėje ir užbaigtas tiltas dešinėje).

Cirkonio keramika – tai dantų protezų rūšis kurių karkasas (pagrindas) yra frezuotas iš cirkonio oksido keramikos. Cirkonio oksidas yra puikus pasirinkimas, kai reikia pagaminti natūraliai atrodančius priekinių dantų tiltinius protezus. Protezo karkasas frezuojamas iš specialių ruošinių precizinėmis staklėmis ir vėliau kaitinamas aukštoje temperatūroje, kad įgautų tvirtumą. Po to ant karkaso dedami keli sluoksniai keramikos. Protezai pagaminti iš cirkonio keramikos atrodo labai natūraliai , nes nėra metalinio pagrindo sulaikančio šviesą. Visgi planuojant protezavimą reikia įvertinti, kad tvirtumu jie nusileidžia metalokeramikiniams dėl medžiagos ypatumų. Iš šios medžiagos galima pagaminti dantis įvairiausių spalvų, atsižvelgiant į paciento norus:  ir tamsesnius (pagal nuosavus) arba visai baltus.

 

 

 

Metalokeramika (sluoksnių sandara).

Metalokeramika – yra šiuolaikinio dantų protezavimo standartas. Metalokeramika – tai keramikiniai (porcelianiniai) dantys turintys metalinį pagrindą (karkasą). Iš jos gaminami protezai gali būti tvirtinami ant nuosavų dantų ir ant implantų. Tokie protezai – tinkami ir priekinių ir krūminių dantų atkūrimui. Iš metalokeramikos pagaminti protezai yra tvirti ir estetiški.  Juos galima pagaminti visų norimų spalvų.

 

 

 

 

 

 

metaliniai dantys
Metaliniai dantys.

Metaliniai dantys – visiškai metaliniai dantys, be apdailos, naudojami tais atvejais kai reikia tik tvirtumo, o ne grožio. Kartais žmonėms reikia tik atkurti kramtymo funkcija, todėl krūminių dantų srityje gaminami metaliniai dantys. Iš visų šiulaikinių protezavimo medžiagų – metalas yra tvirčiausia.