Meniu Uždaryti

Įklotai.

Paruošimas protezavimui.

Įklotai – tai strypai, kaiščiai, varžtai cementuojami į danties šaknį, kad būtų galima pritvirtinti dirbtinį dantį. Formaliai jie vadinami: kaištiniai-kultiniai įklotai. O sutrumpintai įkotai arba kaiščiai.
Pacientai dar juos vadina štiftais, „štipciukais“, indėklais , varžtais,  arba net implantais. Bet šie pavadinimai – tik žargonas, o įklotai tai nėra implantai.
Įklotai – reikalingi pritvirtinti dirbtinį dantį (protezą) prie šaknies (žiūrėti pav. žemiau). Tai labai svarbi dantų protezavimo dalis. Nuo to ar įklotai pagaminti teisingai, priklauso kiek laikys nuolatiniai protezai.Įklotai turi būti tvirtinami tik į kokybiškai išgydytas dantų šaknis. Įklotas turi būti tinkamai suformuotas ir preciziškai pritaikytas prie paciento danties šaknies. Jie gaminami iš tauriųjų arba netauriųjų metalų lydinių arba keramikos (cirkonio ir pan.).  Dažniausiai įklotai liejami iš medicininio plieno. Dantyje jie tvirtinami specialaus cemento pagalba. Teisingai pagaminti jie tarnauja ilgai, dešimtis metų – dažniausiai tiek kiek ir pats dantis.

iklotas
Įklotas